Gå till huvudinnehållet
Det verkar som att du använder Internet Explorer 11 eller en äldre version. Den här webbplatsen fungerar bäst med moderna webbläsare som de senaste versionerna av Chrome, Firefox, Safari och Edge. Om du fortsätter med den här webbläsaren kan du få oväntad

Talking books

Contact librarians

Biology Library
Johnny Jönsson
johnny.jonsson@biol.lu.se
Tel: 046 222 38 12

Campus Helsingborg
Nina Smiseth
nina.smiseth@ch.lu.se
Tel: 042 35 65 49 

Geolibrary
Ulrika Björklund
ulrika.bjorklund@geobib.lu.se
Tel: 046-222 8688

HT Libraries
Katarina Wickström
talbok@htbibl.lu.se
Tel: 046 222 32 15

Mikael Borg
talbok@htbibl.lu.se
Tel: 046 222 32 18

Ulrika Karlsson
talbok@htbibl.lu.se
Tel: 046 222 31 28

Law Library
Karin Bjerefeldt
biblsupport@jur.lu.se
Tel: 046 222 10 88

Library of Chemistry and Chemical Engineering
Anna Lindén
anna.linden@science.lu.se
Tel: 046 222 83 39

LTH Libraries
Jessica Nilsson
jessica.nilsson@lth.lu.se
Tel: 046 222 15 52

Ann-Catrin Johansson
ann-catrin.johansson@lth.lu.se
Tel: 046 222 34 28

LUSEM Library
Hanna Flood
talbok@ehl.lu.se
+46 73-069 54 52

Lars-Olof Ivarsson
talbok@ehl.lu.se
Tel: 046 222 76 88

Malmö Academy of Music Library
Karin Savatovic Thomasson
karin.savatovic_thomasson@mhm.lu.se
Tel: 040 32 54 64

Malmö Art Academy Library
Madeleine Bergquist
madeleine.bergquist@khm.lu.se
Tel: 040 32 57 22

Medical Faculty Library
Krister Aronsson
krister.aronsson@med.lu.se

Physics Library
Britta Renman
britta.renman@fysik.lu.se
Tel: 046 222 96 56

Social Sciences Faculty Library
Ellen Fall
talbok@sambib.lu.se
Tel: 046 222 09 93

Gabriella Johansson
talbok@sambib.lu.se
Tel: 046 222 09 95